עמוד הבית > בלוג > כל מה שרציתם לדעת על בחירת כיורים

כל מה שרציתם לדעת על בחירת כיורים

כיורים הם התקני רחצה שחשוב לדעת כיצד לבחור. בחדרי אמבטיה – הכיור יכול להיות ממוקם בחציבה מתחת לעמדת ההתארגנות או עומד עליה כמו גיגית אמבטיה. הבחירה בין 2 סוגי הכיורים צריכה להתבצע בהתאם לאמות מידות תכנוניות. לדוגמה, אם מעל הכיור יהיה ארון, ומדובר בדגם שצריך להיות צמוד לגובה השיש, לא יהיה לכם מקום לשים כיור עומד אלא רק כיור חצוב. אם הארון ממוקם בגובה, לעומת זאת, ישנה אפשרות להעמיד כיור ולא רק לחצוב מתחת לעמדת העבודה.

בחירת הכיור המומלצת – בהשוואה מול גיגית האמבטיה

הכיור, כך טוענים מעצבי פנים לא מעטים, הוא גרסה מוקטנת של גיגית האמבטיה. המשמעות היא שאם הגיגית שלכם מרובעת, רצוי שגם הכיור יהיה מרובע, ואם היא עגולה או אליפטית, רצוי שגם הכיור ייראה כך, ועם אותן זוויות עלרוד. לכן, מאד כדאי לרכוש בסט כיור ואמבטיה בו זמנית. אם אין בידכם אפשרות זו, משום שכבר מיקמתם אמבטיה, חשוב לעבוד איתה כשאתם בוחרים כיורים בהדמיית מחשב.

רוקסי 100
ארון אמבטיה ג'נבה 100

בחירת גוון הכיור

בחירה זו מומלצת לעשייה באמצעות השוואה מול גיגית האמבטיה, אבל גם תוך התחשבות בסביבה הקרובה. לדוגמה, אם הכיור ממוקם כשהוא חצוב או נמצא מעל עמדת עבודה מקרמיקה, מומלץ להתחשב גם בצבע שלה או לחילופין לבחור גוון נגדי שניכר כי הוא משתלב טוב ברמה הדקורטיבית עמה. זכרו כי לכל גוון כיור ישנם המון תת גוונים דומים מאד ולכן חשוב לבצע את הבחירה בזהירות על מנת למצוא בדיוק את דגם הצבע שאתם זקוקים לו להשלמת עיצובם של כיורים.

מאפייני חומר הייצור של הכיור

כיור קרמי. מצופה אקריל או אמייל, לרוב. על הכיור להציג מקדם שחיקה גבוה. זהו פרמטר המאפיין את חומר השיש, והוא שונה בין כל דגם שיש למשנהו. ככל שהוא יותר גבוה, המשמעות היא שהכיור ישרוד זמן רב יותר ולא ימהר להיסדק או להישרט. פרמטר נוסף שעליכם לבדוק הוא מקדם הצביעה. אם זהו מקדם נמוך, משמע שזה כיור איכותי כי חומרי צבע, כולל סבונים נוזליים, שיבואו עמו במגע לא יכתימו אותו. בכך, אתם מוודאים שיש לכם כיור חזק, יציב וחסין כתמים.

נגישות
0