עמוד הבית > בלוג > מדריך קצר לבחירת מקלחונים

מדריך קצר לבחירת מקלחונים

בחירת מקלחון לחדר האמבטיה שלכם צריכה להיעשות על בסיס עיצוב ההתקן ואיכות חומרי הייצור שלו. בדרך כלל, מקלחונים מבוססים על קרמיקה ודלת זכוכית. חשוב לציין כי על מנת להעריך כל אחד מאלו – יש לבוא מצוידים בידע הן על יציבות פיזית והן על הכתמת צבע, מים או אבנית. בפרקים הבאים תלמדו כיצד לבצע את הבחירה שלכם באחריות.

בחרו מקלחון עם קרמיקה בעלת מקדם שחיקה גבוה

מקדם שחיקה גבוה – ברמה 5 לפחות הוא שנדרש כחיפוי קרמיקה לרצפה ולקירות של המקלחון. כשהמקדם גבוה, הסיכוי לסדקים, שברים וכיוצא באלו קטן. אם נוסיף לכך ציפוי אקריל או אמייל, הרי שהקרמיקה הזו מחוסנת משריטות בגין כך. יחד עם זאת, חשוב שיהיה גם מקדם שחיקה גבוה על מנת שבכל מצב, גם כאשר יש לעשות חידוש עקב הידלדלות ציפוי זה, הקרמיקה העיקרית תיוותר חזקה ויציבה.

מארש
פנינה

בחרו מקלחון עם קרמיקה בעלת מקדם צביעה נמוך

מקדם צביעה חייב להיות פרמטר בעל ערך נמוך שכן פרמטר גבוה – משמעותו שניתן לצבוע את האריח. צביעת אריחים של מקלחונים – פירושה שאם נשמט לכם חומר צבעוני, ואפילו סבון נוזלי בעל צבע, ההכתמה שלו כאן כדי להישאר ויהיה קשה מאד להסיר אותה. כאשר מקדם הצביעה נמוך, גם חומר חזק יותר מסבון המכיל תערובות צבע אמיתיות עשוי להיספג כליל בתוך המקלחון ולא להישאר ככתם.

בחרו דלת זכוכית ליבה כפולה

דלת זכוכית זו תשמור עליכם משבירה בשל כך שהיא כפולה בממדיה. יחד עם זאת, גם אם בסיכוי קטן ביותר תתבצע שבירה, זה לא יהיה אירוע מסכן אנשים, כי שברי הזכוכית לא יתעופפו ולא יתפזרו: הם יישארו עומדים על הדלת המרוסקת בשל כך שיש בין 2 הליבות הכפולות מקדם בטיחות דביק שנועד לכך.

עצבו את המקלחון כראות עיניכם

כעת, כשאתם יודעים איך צריך לבחור מקלחונים איכותיים, הגיעה העת לעסוק בעיצוב שלו. בחרו מקלחונים רבע מעגל או מלבניים, פינתיים או מקבילים לקיר חד ממדי. ניתן לבחור מקלחון מודרני ללא ידיות או מקלחון בעל מראה קלאסי מעט עם ידיות נראות לעין. מומלץ להשתמש בצבעים ובצורות שיגרמו למקלחון להשתלב היטב במראה החדר הקיים.

נגישות
0